„ПРАВОСЛАВНА СЛАГАЛИЦА“

Данас је у ОШ“ Владика Николај“ одржан квиз знања из веронауке „Православна слагалица“. На квизу су учествовале ваљевске основне школе, а наша екипа је била четврто пласирана. Деца су показала одлично знање и финесе су одређивале победника. Атмосфера је била јако лепа, игре занимљиве и садржајне. С нестрпљењем очекујемо још оваквих дружења. Ваши вероучитељи Данијела Шибалић и Јелена Јевтић.

Настава

ИНКЛУЗИЈА У ОБРАЗОВАЊУ

3.11.2022.г. у 18 часова педагог Милица Војић Марковић и професорке разредне наставе Данка Трипковић и Биљана Трифуновић су у Музичкој школи „Живорад Грбић“ одржале трибину  чија је тема врло инспиративна – инклузија у образовању. У пријатној атмосфери пренеле су наша искуства и стечена знања и обећале, у име наше школе, да ће бити подршка овој школи и њеном колективу, да закораче на пут од хиљаду дечјих осмеха.

ИЗЛЕТ НА РЕКУ ГРАДАЦ

У уторак, 1.11.2022. године ученици четвртог разреда су ишли на излет на реку Градац. Са нама је ишао и представник планинарског друштва „Маглеш“, Миле Теодосић, иначе, професор физичког васпитања у нашој школи у пензији. Провели смо један прелеп дан. Шетња у току сунчаног јесењег дана; боравак у природи; деца провела један део времена играјући се. Стварно су уживали. А задовољство се огледало у питању- када ћемо поново ићи?

Часови у природи

После акције сређивања простора око Куле, часови Ликовне културе и Физичког васпитања су реализовани у природи. Час Ликовне културе уз звуке Вивалдијеве „Јесени“ је био право уживање!

ВРЕДНЕ РУЧИЦЕ

У четвртак, 3. 11. 2022. године су вредне руке другара из II-1 биле прави „чувари природе“. Опремљени рукавицама и маскама, прионули су на посао. Очистили су простор око Куле на коме се често проводи време, а и часови, и напунили два џака смећа. За сваку похвалу!

новембар 2022.
П У С Ч П С Н