САСТАНАК ЕРАЗМУС ТИМА У ФЕБРУАРУ 2024. ГОДИНЕ

ПРИПРЕМЕ УЧЕСНИКА ПРОЈЕКТА ЗА ОДЛАЗАК НА СТУДИЈСКО ПУТОВАЊЕ У АРАД

Састанак Еразмус тима одржан је 22.2.2024. у циљу припреме учесника пројекта „Идентификација и адаптација ученика са тешкоћама у учењу“ за одлазак на студијско путовање у Арад. Три запослена боравиће у периоду од 10.3.-16.3.2024. године у Араду у посети „Окружном ресурсном центру за помоћ при учењу“. Активности у оквиру Центра унапред су планиране кроз радионице и посете основним и средњим школама у Араду.  Запослени који иду на стручно усавршавање упућени су у план активности током боравка у Араду, као и активности које треба да обаве пре одласка и након повратка (потписивање Уговора, попуњавање дневника евиденција и чек листа, презентација резултата и реализација угледних, огледних часова или радионица након повратка са стручног усавршавања). За учеснике мобилности у претходном периоду организоване су психолошке, језичке и културолошке радионице као део припремних активности. На састанку су договорени детаљи око Еразмус кутка школе који ће се састојати од вертикалне баште и ученичке галерије. Договорен је датум прве конференције, 21.3.2024. када ће учесници мобилности презентовати резултате својих активности током студијске посете, премијерно ће се емитовати прва епизода „Зелених вијуга“, и свечано ће бити отворен школски „Еразмус кутак“.