САТ ЗА НАШУ ПЛАНЕТУ

Ученици наше школе који су укључени у eTwinning пројекат „Green Future“ као и у пројекат „Зелене вијуге“ заједно са учитељицом Биљаном Трифуновић и наставницама Маријом Бељић и Александром Милосављевић присуствовали су догађају „Сат за нашу планету“ који је организовало Друштво истраживача „Владимир Мандић Манда“. Догађај је органозован испред Центра за културу.

У 20:30 часова угашена су светла у центру града на сат времена, а упаљене свеће у облику броја 60 (60 минута за планету). Догађај је употпуњен разноврсним радионицама попут радионице „Пошумљавање“, концертом као и пуштањем летећих лампиона жеља.

„Сат за нашу планету“ је догађај који се обележава широм света последње суботе у марту месецу почев од 2007. године када је први пут покренут у Сиднеју. Циљ овог догађаја је свест о очувању биодиверзитета када се симболично „поклања један сат“ нашој планети. У Србији се овај догађај обележава од 2009. године.