Трибина „Здрава исхрана и адитиви у храни“

Трибина „Здрава исхрана и адитиви у храни“ одржана је 20.12.2021. године у холу ОШ „Андра Савчић“. У организацији трибине учествовали су ученици 7. и 8. разреда у оквиру секције биологије и хемије, заједно са својим наставницама Ружицом Ковачевић, Светланом Ненадовић и Александром Милосављевић. Савремени начин живота, обавезе и стрес не остављају довољно простора за правилну исхрану и редовну физичку активност која је изузетно важна током развоја деце. Последица тога су поремећаји у исхрани који су све чешћи код млађе популације. Ученицима 5. и 6. разреда кроз вршњачку едукацију указано је на важност правилне исхране, храну коју треба избегавати на тржишту као и значај редовне физичке активности. У организацији трибине учествовали су: Катарина Рајевић и Анђелка Костадиновић, ученице 7-2 одељења, Лазар Радосављевић 7-1, Огњен Бошковић 7-3, Маша Цветковић 8-3 и Стефан Арсенијевић 8-4.