Рециклирани робот у eTwinning пројекту

Седам ученика наше школе са наставницом Александром Милосављевић од фебруара учествује у eTwinning пројекту „The Earth needs our help“ кроз различите активности. Једна од тих активности била је и да направе заједнички рециклирани предмет и представе га на састанку који се одржао преко Zoom платформе, у петак 08.04.2022. и на коме је учествовало 13 школа из Турске, Португала, Италије и Србије. Представник сваке школе је на енглеском језику представио свој предмет. Нашу школу представљала је Лола Тадић, ученица шестог разреда. На крају састанка сви заједно учествовали су у Kahoot квизу.

Etwinning пројекти су краткорочни европски пројекти у којима учествују ученици школа са својим насатвницима. Пројекти се реализују преко платформе TwinSpace. У питању су пројекти подржани Еразмус програмом у којима ученици и запослени у образовним установама усавршавају своје језичке и дигиталне компетенције кроз различите теме. Платформа је потпуно безбедна за ученике.