„НИЈЕ ЗНАЊЕ ЗНАТИ, ВЕЋ ЈЕ ЗНАЊЕ ДАТИ“

У уторак 11.6.2024. године у нашој школи је одржан један сасвим необичан час по структури и активностима. Реализатор часа, под менторством наставнице Иване Секулић Мазић, је био ученик Лука Бобовац IV-5 који се нашао у улози наставника енглеског језика. Лука похађа наставу по ИОП-у 3 и његовим успесима ћемо се и у будућности итекако поносити. На часу су се имплементирале и активности са студијског путовања чланова Еразмус тима који су били у Араду-Румунији. На самом почетку часа, Лука је анимирао ученике са вежбама и увео их у тему часа. Те вежбе наглашавају колико је важан тимски рад, су потекле управо са Job shadowing-a из једне сјајне школе у Араду. Како су се активности смењивале, деца су била изузетно мотивисана за рад, нарочито код избора задатака који је за њих био новитет…на исцртаним папирима који су били залепљени на поду су се налазиле групе са 3 нивоа задатака. Кроз презентацију, видео лекцију, квиз знања, израду задатака на хамер папиру и њихову презентацију…ученици су обновили своје знање и дошли су до нових сазнања која су са великим успехом усвојили. Повратна реакција ученика: „Када ћемо поново имати овакав час?“… на самом крају наставне године, све говори о успешности истог.