Трибина о дислексији

Биолошка секција са наставницима Љиљаном Пујић и Светланом Ненадовић организовала је 29.марта 2017. г. са почетком у 12,45 ч. у холу школе одличнутрибину посвећену једном од  озбиљнијих  проблема  у развоју деце - дислексији. Квалитетну и свеобухватну презентацију дислексије припремиле су и приказале ученице 7/1 : Маша Ђокић,Теодора Спасојевић,Ивона Мијалковић и Теа Младеновић.На трибини је, о свом животу са дислексијом ,говорила наша ученица Сара Стевановић. Разговору су се придружили и логопед Дома здравља Светлана Михаиловић,отац саре Стевановић, наша стара сарадница из Патронажне службе Дома здравља Славица Михаиловић,Љиља Пујић ... Трибину су пратили новинари ТВ" Ваљево плус"  и ТВ "Марш", који су узели изјаве учесника и који су промовисали у јавности оно што се ради у нашој школи на упознавању ученика са суштином  многих проблема у развоју деце и младих, као и на толеранцију и права све деце на достојанствен живот и образовање. Иначе,после прве трибине на којој је наша ученица Теодора Спасојевић говорила о свом животу са дијабетесом,ову трибину је тражила Сара Стевановић и ми јој се овом приликом,као и Теодори,захваљујемо што нас је својом храброшћу да јавно говори  о свом проблему ставила у групу својих пријатеља и сарадника! Трибини је присуствовало преко 120 ученика ,наставника и учитеља наше школе.