Насловна

Трибина "навике у исхрани наших ученика"

У четвртак, 16.5. 2019.г. у холу школе,са почетком у 18 часова, одржана је трибина "навике у исхрани наших ученика".Трибини су присуствовали родитељи ученика 1-4-разреда, који су у одељенским саветима родитеља. Трибину је водила педагог Милица Војић Марковић, презентацију о здравој исхрани су припремили ученици осмог разреда који раде у биолошкој секцији,са својим професоркама Љиљом Пујић и Светланом Ненадовић,које су,касније учествовале у разговору са родитељима, као и гост, др Слађана Мукић, завод за јавно здравље, сектор за хуману екологију. Представљени су резултати анкете о својим навикама у исхрани, коју су урадили наши ученици 5-8-р. Циљ састанка је био да школа покрене широку кампању о променама навика у исхрани и да, наравно,усарадњи са родитељима договоримо бар једну воћну ужину током седмице и бар једну ужину спремљену кући. Предлог се свидео родитељима и постигнут јењ договор да до краја школске године поштујемо овај ритам.